W maju nasza rodzima firma MEDI KOMLEKS miała przyjemność gościć zaprzyjaźnionych wolontariuszy francuskiej organizacji humanitarnej PHI Berry : Pharmacie Humanitaire Internationale Berry , która od wielu lat nas wpiera.

Efektem owocnej współpracy są liczne dary przekazywane na rzecz naszych podopiecznych w postaci specjalistycznych łóżek szpitalnych, krzeseł toaletowych i innego sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego.

Wspólnie spędzony czas był okazją do wymiany doświadczeń, przybliżenia realiów pracy zespołu hospicyjnego, szczególnie wyzwań i trudności jakimi na co dzień się mierzymy.

W czasie wizyty u naszych podopiecznych, goście z Francji mogli bezpośrednio od rodzin dowiedzieć się o najważniejszych potrzebach i bolączkach z którymi zmagają się chorzy i ich rodziny. Zwieńczeniem owocnego i bardzo intensywnego wspólnie spędzonego czasu było podpisanie przez Panią Prezes Danutę Kowal porozumienia o kontynuacji współpracy w najbliższych latach.

Tegoroczna wizyta była wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy zabrakło naszego przyjaciela, śp. Krystiana Sodzawicznego, który był inicjatorem podjęcia współpracy z PHI. Mając w pamięci jego zasługi, żywimy głębokie przekonanie, że obopólna współpraca nie tylko będzie kontynuowana ale również zacieśniana, przynosząc w przyszłości wiele dobra dla naszych podopiecznych.

Menu