Wspieramy Hospicjum Domowe

Wspieramy hospicjum domowe poprzez zbieranie środków i funduszy na prowadzoną działalność hospicyjną. Naszym pragnieniem jest zapewnienie opieki nad chorymi w ciężkim stanie ogólnym, którzy nie kwalifikują się do opieki hospicyjnej refundowanej z NFZ, a takiej pomocy potrzebują.

Celem opieki hospicyjnej jest zapewnienie jak najlepszej jakości życia pacjenta, łagodzenie dolegliwości współistniejących w chorobie nowotworowej Udzielamy wsparcia również poprzez edukację i towarzyszenie rodzinie w trudnym czasie choroby i osierocenia.

Hospicjum Domowe Królowej Apostołów działa od 2009 roku niosąc pomoc terminalnie chorym dorosłym i dzieciom. Działa na terenie południowej Małopolski z siedzibą główną w Wiśniowej. Swoje Filie ma również
w Andrychowie, Kętach, Nowym Sączu i Tarnowie.

Zespół hospicyjny opiekuje się terminalnie chorymi w ich domach. Częste wizyty pozwalają na bieżąco monitorować stan zdrowia chorego, przewidywać postęp choroby i dostosowywać najlepsze środki leczenia.

Organizujemy Dzień Dziecka
i Mikołajki

Dla najmłodszych podopiecznych z okazji Dnia Dziecka i Mikołajek organizujemy prezenty, by w tych wyjątkowych dniach mogli poczuć jeszcze większe wsparcie niż zazwyczaj.

Dzięki wsparciu darczyńców oraz innych instytucji kompletujemy prezenty o jakich marzą dzieci i wraz z zespołem hospicjum rozwozimy je do najmłodszych podopiecznych, jak również do dzieci i rodzin osieroconych czy ubogich.

Urodziny dzieci hospicyjnych

Każde dziecko – czy to duże, czy małe, ogromnie cieszy się, gdy zbliża się dzień jego urodzin. Tort, zdmuchiwanie świeczek, duże i małe prezenty – to rzeczy na które czekają cały rok. My świętujemy razem z nimi sponsorując drobne upominki czy torty urodzinowe.

Hospicjum domowe dla dzieci ma pod opieką około 60 podopiecznych. To dla nich organizujemy prezenty, torty, co roku wspólnie z bliskimi śpiewamy „Sto Lat” i życzymy dużo zdrowia.

Współorganizujemy Mszę Hospicyjną

Co roku, w okresie zaduszkowym, odbywa się msza hospicyjna, na którą zapraszane są rodziny pacjentów, którzy zmarli w minionym roku, a byli pod opieką hospicyjną. Jest to niezwykle ważna i podniosła uroczystość, którą pomagamy organizować.

Msza Hospicyjna jest okazją do okazania naszego wsparcia rodzinom. Staramy się, aby było ono otrzymywane nie tylko w czasie trwania choroby bliskiego, ale także po jego odejściu. Towarzyszymy rodzinom zmarłych we wspólnej modlitwie i zadumie w smutnym czasie żałoby, dzięki czemu mogą zobaczyć, że nie są sami lecz mają przy sobie osoby, na których pomoc i wsparcie zawsze mogą liczyć.

Msza hospicyjna to czas zjednoczenia osób, które utraciły bliskich. Wspominamy i upamiętniamy ich poprzez sadzenie cebulek żonkili na zakończenie uroczystości.

Prowadzimy wypożyczalnię sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Wypożyczamy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny taki jak:

• koncentratory tlenu,
  • ssaki,
  • pompy infuzyjne,
  • kaflator,
  • pulsoksymetry,
  • łóżka medyczne,
  • materace przeciwodleżynowe,
  • wózki inwalidzkie,
  • balkoniki, chodziki,
  • stoliki przyłóżkowe, krzesła pod prysznic,