Nasz zespół to kobiety, które na co dzień są pielęgniarkami i położnymi. Każdego dnia na swojej drodze spotykając chorych dostrzegały potrzebę niesienia pomocy i wsparcia, zwłaszcza tym najsłabszym, pozostawionym samym sobie.
Tak zrodziła się i dojrzewała myśl o powstaniu Hospicjum Stacjonarnego – założenie Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej było pierwszym krokiem w tym kierunku.

Grono zespołu powiększył nasz ambasador: Adam Stachowiak, który swoją niesamowitą historią życia ujął niejednego człowieka.
Jest on osobą pełną pasji i determinacji do realizacji swoich planów i marzeń. Na co dzień kieruje się pięknymi wartościami, a niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to jego misja.

Adam Stachowiak

ambasador

Człowiek o wielkim sercu, gotowy nieść bezinteresowną pomoc innym. Wokalista, kompozytor i producent muzyczny znany m.in.
z takich utworów jak: ,,Mamo‘’, „Wracam Co Noc”, „Dotrę Na Szczyt” czy „Jesteś Wszystkim”.
Magdalena Cienkosz

prezes fundacji

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Krakowskiej, gdzie uzyskała tytuły magistra na kierunku zarządzanie w sektorze publicznym i pozarządowym oraz magistra pielęgniarstwa – aktualnie w trakcie specjalizacji paliatywnej, dbająca o dzieci, jako pielęgniarka szkolna. Doświadczenie w pracy zdobywała między innymi w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II czy Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Prywatnie mama małej Hani, uwielbia zwiedzać świat i podróżować. Jest zastrzykiem młodości, który wnosi świeże i nowe spojrzenie.

Danuta Kowal

Hart ducha, wytrwałość i upór w działaniu, to cechy, które przychodzą na myśl od razu. Danuta jest niezwykłą wizjonerką, która dostrzega szanse tam, gdzie inni widzą przeszkody. Jest motorem napędowym, działając sercem – inspiracją dla wszystkich.

W młodości towarzyszyła kobietom podczas najważniejszych chwil w życiu będąc położną, aktualnie jako prezes zarządu MEDI KOMPLEKS kieruje zespołem, by zapewniać jak najlepszą opiekę potrzebującym.

Barbara Lechwar

Kobieta o złotym sercu, która dzięki swojej otwartości i wrażliwości na drugiego człowieka inspiruje do niesienia pomocy. Serdeczna i cierpliwa, podbiła serca najmłodszych podopiecznych i ich rodzin. Niegdyś jako położna pielęgnowała nowonarodzone dzieci, dając wsparcie i edukując nowych rodziców – aktualnie wiceprezes MEDI KOMPLEKS, gdzie czuwa nad dziećmi będącymi pod opieką Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej.

Zofia Buraczek

Spokojna i rzetelna, daje nam codziennie przykład sumienności w wykonywanej pracy. Nie ma chyba domu w Wiśniowej, którego progów nie przekroczyła z zaangażowaniem czyniąc swoje obowiązki, służąc przy tym dobrym słowem i życzliwością. Pani Zofia to nie tylko pielęgniarka środowiskowa, która robienie bezbolesnych zastrzyków opanowała do perfekcji, ale również wiceprezes MEDI KOMPLEKS. Wspiera chorych na terenie gminy Wiśniowa.