Sklep Hospicyjny w Wadowicach

Sklep Hospicyjny w Wadowicach

Skąd wziął się pomysł?

Pierwszy w Małopolsce Sklep Hospicyjny powstał z inicjatywy dwóch aktywnych wolontariuszek z Wadowic – Pani Niny Kamińskiej oraz Pani Zofii Filek. Tego typu lokale funkcjonują od wielu lat za granicą i sprawdzają się dobrze. Pozwalają na zbiórkę i sprzedaż rzeczy w dobrej cenie, a zysk z tej sprzedaży trafia na cel charytatywny.

Remont lokalu

Lokal na ul. Lwowskiej 18 został wyremontowany przez wychowanków Pani Dobrosławy Rybak z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wielkich Drogach. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy udało się odmienić to miejsce, stworzyć w nim przyjazną atmosferę oraz zapewnić komfortowe warunki dla klientów i wolontariuszy.

Jakubie, Natanie, Szymonie, Oskarze i Wojtku dziękujemy Wam za Waszą ciężką pracę i oddanie serca w to miejsce. Miejsce, które ma być wsparciem i pomocą w budowie tak potrzebnego Hospicjum Stacjonarnego w Wiśniowej.

Pani Zofia Filek, wolontariuszka Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej zapewniła pełne umeblowanie sklepu i pomogła nam w realizacji podjętego przez nas przedsięwzięcia. Natomiast Pani Nina Kamińska opiekuje się naszym sklepem oraz dba w nim o każdy detal i zadowolenie klienta.

Dziękujemy, że jesteście z nami ❤️

Wielkie otwarcie!

14 grudnia 2023 r. to dla naszej organizacji ważny i pełen wrażeń dzień pełen pięknych gestów, słów wsparcia i gotowości do udzielenia pomocy – pomocy w budowie Hospicjum Stacjonarnego w Wiśniowej.

Od poniedziałku 18 grudnia ruszyła sprzedaż w naszym nowo otwartym Sklepie Hospicyjnym w Wadowicach! Gdyby nie decyzja Pana Burmistrza, aby dopomóc nam w naszej inicjatywie, to by się nie udało. Panie Burmistrzu Bartosz Kaliński dziękujemy za tą pomoc, którą już otrzymaliśmy oraz za tą, która jest jeszcze w planach 🤝. Z całego serca dziękujemy dwóm wspaniałym kobietom – Janinie Kamińskiej i Zofii Filek za to, jak mocno zaangażowały się w ten projekt.

Zapraszamy do odwiedzenia Sklepu Hospicyjnego!

Menu