Nasz zespół to kobiety, które na co dzień są pielęgniarkami i położnymi. Każdego dnia na swojej drodze spotykając chorych dostrzegały potrzebę niesienia pomocy i wsparcia, zwłaszcza tym najsłabszym, pozostawionym samym sobie. Tak zrodziła się i dojrzewała myśl o powstaniu hospicjum stacjonarnego – założenie Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej było pierwszym krokiem w tym kierunku.

Magdalena Cienkosz

prezes fundacji

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Krakowskiej, gdzie uzyskała tytuły magistra na kierunku zarządzanie w sektorze publicznym i pozarządowym oraz magistra pielęgniarstwa, aktualnie w trakcie specjalizacji paliatywnej, dbająca o dzieci jako pielęgniarka szkolna. Doświadczenie w pracy zdobywała między innymi w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II czy Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Prywatnie mama małej Hani, uwielbia zwiedzać świat i podróżować. Jest zastrzykiem młodości, który wnosi świeże i nowe spojrzenie.

Danuta Kowal

Hart ducha, wytrwałość i upór w działaniu to cechy, które przychodzą na myśl od razu. Danuta jest niezwykłą wizjonerką, która dostrzega szanse tam, gdzie inni widzą przeszkody. Jest motorem napędowym, działając sercem – inspiracją dla wszystkich.

W młodości towarzyszyła kobietom podczas najważniejszych chwil w życiu będąc położną, aktualnie jako prezes zarządu MEDI KOMPLEKS kieruje zespołem by zapewniać jak najlepszą opiekę potrzebującym.

Barbara Lechwar

Kobieta o złotym sercu, która dzięki swojej otwartości i wrażliwości na drugiego człowieka inspiruje do niesienia pomocy. Serdeczna i cierpliwa podbiła serca najmłodszych podopiecznych i ich rodzin. Niegdyś jako położna pielęgnowała nowonarodzone dzieci dając wsparcie i edukując nowych rodziców, aktualnie wiceprezes MEDI KOMPLEKS, gdzie czuwa nad dziećmi będącymi pod opieką Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej.

Zofia Buraczek

Spokojna i rzetelna daje nam codziennie przykład sumienności w wykonywanej pracy. Nie ma chyba domu w Wiśniowej, którego progów nie przekroczyła z zaangażowaniem czyniąc swoje obowiązki, służąc przy tym dobrym słowem i życzliwością. Pani Zofia to nie tylko pielęgniarka środowiskowa, która robienie bezbolesnych zastrzyków opanowała do perfekcji, ale również wiceprezes MEDI KOMPLEKS, wspiera chorych na terenie gminy Wiśniowa.

Menu