jak zorganizować zbiorkę pieniędzy

Często bardzo chętnie chcemy nieść pomoc, jedną z najczęściej wybieranych form jest zbieranie pieniędzy. Pojawia się jednak pytanie jak taką zorganizować by wszystko było jak należy?

Przede wszystkim skontaktuj się z nami i poinformuj o swoim zamiarze, dzięki temu, jeśli będzie to możliwe, wyślemy na pomoc w zbiórce wolontariusza z puszką na pieniądze, które później komisyjnie zostaną zliczone.

Jeśli jednak chcesz to zrobić sam, również bardzo istotne jest by nas poinformować.

Jeśli już ten krok masz za sobą ustal datę i miejsce prowadzonej zbiórki, lub załóż ją internetowo.

Kolejnym zadaniem będzie poinformowanie o niej jak największej ilości osób czy wszystkich uczestników eventu  – im więcej osób się dowie, tym lepiej – każdy będzie mógł przygotować wybraną przez siebie sumę by móc ją później wrzucić do puszki.

Zbiórki możesz zorganizować z najróżniejszych okazji i w najróżniejszych miejscach. Dużą popularnością w naszej pracy cieszą się zbiórki na ślubach – para młoda informuje by zamiast kwiatów wrzucić pieniądze do puszki czy przynieść maskotki lub artykuły szkolne dla dzieci będących pod opieką Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej.

Innym często spotykanym sposobem jest zbiórka na pogrzebie, gdzie rodzina zmarłych również zamiast kwiatów prosi uczestników o wrzucenie pieniędzy do puszki.

Zbiórkę można również zorganizować podczas eventów czy wydarzeń firmowych, kiedy uczestnicy mogą wrzucić do urny datki na rzecz hospicjum.

Menu