Beskidzka Fundacja Hospicyjna

Pomóż nam zapewnić godność w opiece

„Hospicjum – dom pełen miłości” Książeczka dla dzieci

Ilustrowana książeczka dla dzieci z wzruszającą historią uczącą najmłodszych dobrych wartości.

„Godność w opiece”

To hasło i cel naszych działań. To nieustanne trwanie przy drugim człowieku. To rozumienie jego pragnień i potrzeb w cierpieniu i w chorobie. 

Budujemy Hospicjum Stacjonarne z Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym, Oddziałem Rehabilitacyjnym i Opieką Wytchnieniową, aby pomóc każdemu człowiekowi.

Na co dzień opiekując się chorymi w ich domach widzimy jak bardzo brakuje im odpowiednich warunków i wsparcia. Ból, cierpienie, nieumiejętność poradzenia sobie w nowej sytuacji, brak całodobowej obecności przy drugim człowieku to problemy, z którymi mierzy się niejedna rodzina.

Chcemy to zmienić budując Ośrodek Hospicyjny.

Pomóż nam wybudować Hospicjum Stacjonarne abyśmy mogli zapewnić godność w opiece.

Budujemy hospicjum stacjonarne z oddziałem ZOL, opieki wytchnieniowej oraz rehabilitacyjnym

Naszym gorącym pragnieniem jest wybudowanie w Wiśniowej Hospicjum Stacjonarnego, które stanie się miejscem pomocy i wytchnienia nie tylko dla pacjentów z diagnozą nowotworową, ale również osób z innymi chorobami w zaawansowanym stadium.

Co to jest hospicjum stacjonarne?

Hospicjum Stacjonarne to miejsce dla ludzi nieuleczalnie chorych, które z różnych przyczyn nie mogą dłużej mieszkać w swoim domu. Opieka świadczona
w hospicjum stacjonarnym to opieka paliatywna, czyli taka, która ma poprawić jakość życia i złagodzić cierpienie oraz ból pacjentów, których leczenie przyczynowe
zostało zakończone. Jest również wsparciem dla rodzin w trudnych chwilach związanych z chorobą ich bliskich.

W Hospicjum Stacjonarnym szczególnie ważne jest opanowanie dolegliwości bólowych oraz objawów często towarzyszących chorobom przewlekłym takim jak duszności, zaparcia, odleżyny, nudności. Zespół hospicyjny pomaga w sposób holistyczny. W skład zespołu wchodzą: lekarz, pielęgniarka, psycholog, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, osoba duchowna.

Opieką hospicyjną mogą być objęte osoby cierpiące na nieuleczalne, postępujące i utrudniające funkcjonowanie choroby takie jak: nowotwory, chorobę wywołaną przez wirus HIV, następstwa chorób zapalnych obejmujących ośrodkowy układ nerwowy, układowe zaniki pierwotne zajmujące ośrodkowy układ nerwowy, niektóre rodzaje niewydolności oddechowej, kardiomiopatię, owrzodzenia spowodowane odleżynami.

Naszą ideą jest pomoc potrzebującym, nie tylko chorującym na nowotwory.

Zakład opiekuńczo leczniczy

Zakład Opiekuńczo Leczniczy to miejsce gdzie trafiają osoby, które nie wymagają hospitalizacji, ale ze względu na swój stan zdrowia nie są samodzielne – głównie są to osoby przewlekle chore, z dużymi niepełnosprawnościami czy po ciężkiej chorobie. W ZOL opieka nad pacjentem jest całodobowa i jeśli to możliwe, pomaga odzyskać sprawność przebywającym w nim osobom.

oddział opieki wytchnieniowej

To miejsce, do którego rodziny mogą oddać chorego, aby zregenerować siły i odpocząć, wiedząc, że ich bliski jest pod fachową i serdeczną opieką. Opieka wytchnieniowa zapewnia również wsparcie chorym w stanie długoterminowej choroby, których stan się pogorszył i wymagają leczenia specjalistycznego.

oddział rehabilitacyjny

Stacjonarna rehabilitacja wraz z basenem, z której będą mogli korzystać nasi podopieczni, ale nie tylko. Basen będzie również dostępny dla osób z zewnątrz, które wymagają rehabilitacyjnych zabiegów leczniczych.

Chcemy być wsparciem nie tylko dla pacjentów, ale również dla lokalnej społeczności, by dzieci i dorośli mogli szybko uzyskać potrzebną pomoc rehabilitacyjną blisko swoich miejsc zamieszkania.

ZBUDUJMY HOSPICJUM!

Celem naszej zbiórki jest pozyskanie środków finansowych na wybudowanie Hospicjum Stacjonarnego w Wiśniowej.

POMÓŻ nam zapewnić odpowiednie warunki i GODNĄ OPIEKĘ dla chorych.

Kwoty jednorazowe:

353 zł – Materiały budowlane (np. 48 sztuk bloczków betonowych, 83 kg stali zbrojeniowej i 1,25 m3 betonu konstrukcyjnego)
148 zł – Materiały opatrunkowe i wyroby medyczne ( np. 14 szt. rękawiczek medycznych, 5x zestawów opatrunkowych, 3x pulsoksymetry, 4x duże preparaty dezynfekujące)
89 zł – Wyposażenie pokoju chorego (np.4x prześcieradła higieniczne, 2x zestawy białej pościeli, 3x wysięgnik – trójkąt do łóżka rehabilitacyjnego, 2xzestaw ręczników)

Wszystkie zebrane środki są przeznaczone na nasze cele statutowe.

Stan surowy otwarty budynku Hospicjum Stacjonarnego

Dzięki wpłatom Darczyńców
zebraliśmy już: 1 575 322 zł z 3 750 000 zł
42%

Dzięki takim ludziom jak Ty, dobro niesie się w świat!

Przelew internetowy

Wybierz kwotę:
Szczegóły Darczyńcy:
Zgody:
Operator płatności:
Przelewy24 Logo

Przelew tradycyjny

Odbiorca:
Beskidzka Fundacja Hospicyjna
Wiśniowa 317
32-412 Wiśniowa

Numer konta:
03 8808 0006 0060 0600 8220 0001
Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej

Tytuł wpłaty:
Darowizna na cele statutowe

Przelew zagraniczny

IBAN: PL03 8808 0006 0060 0600 8220 0001
SWIFT/BIC CODE: POLUPLPR

Aktualności

Podsumowanie 2023 roku

Aktualności Wiśniowa, Nasze Wydarzenia
Ten rok pełen zmian, nowych więzi i wspaniałych wydarzeń. Dziękujemy każdemu, kto aktywnie włącza się w pomoc Hospicjum Domowemu Królowej Apostołów i wspiera budowę Hospicjum Stacjonarnego. To właśnie dzięki Wam…

Kiermasz w SP Wiśniowa

Aktualności Wiśniowa
Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej za przeprowadzenie kiermaszu na rzecz naszego Hospicjum. Pokazaliście Państwo, że warto pomagać innym i otwierać dla nich swoje serca. Bardzo to…

Mikołajkowy maraton Zumba Fitness!

Aktualności Wiśniowa, Nasze Wydarzenia
Mikołajkowy maraton Zumba Fitness wraz z koncertem Adama Stachowiaka w Wiśniowej już za nami! Ah, co to były za emocje! To wydarzenie, te energia uczestników na długo pozostanie nam w…

Kiermasz w Wiśniowej

Aktualności Wiśniowa
Wiśniowa 𝐍𝐚𝐬𝐳 𝐝𝐨𝐦, 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞, w którym będzie znajdowało się hospicjum stacjonarne. Dziękujemy z całego 𝐬𝐞𝐫𝐜𝐚 naszym wspaniałym parafianom za ich ofiarność i zaangażowanie w budowę tego tak bardzo potrzebnego…

To właśnie w tym MIEJSCU rodzi się nadzieja.
Nadzieja na pomoc, wsparcie w chorobie i samotności.
Nadzieja towarzyszenia w trudnych chwilach.
Nadzieja na to, że razem wybudujemy dom pełen miłości
i godności w opiece.
Dołącz do grona dobrodziejów i zbuduj z nami Hospicjum!
#zbudujmyhospicjum
___________________________________________________________
Z całego serca dziękujemy za bezinteresowną realizację poniższego materiału filmowego Panu Zygmuntowi Irzykowi
oraz Pani Joannie Rasztęborskiej z Home Art Studio
za przygotowanie wspaniałych wizualizacji wnętrz 🧡.

Nasi przyjaciele

Menu