Budujemy Hospicjum
Na co dzień opiekując się chorymi w ich domach widzimy jak bardzo brakuje im odpowiednich warunków i wsparcia. Ból, samotność, cierpienie to tylko niektóre problemy, z którymi mierzą się chorzy.
Nasza misja
Naszą misją jest zapewnienie godności w opiece tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
Wesprzyj nas
Wesprzyj podopiecznych Hospicjum Domowego i budujące się Hospicjum Stacjonarne w Wiśniowej, które będzie pierwszym takim miejscem w powiecie myślenickim i rocznie zapewni opiekę ponad 700 osobom.

Budujemy w Wiśniowej Hospicjum Stacjonarne.

Budujemy w Wiśniowej Hospicjum Stacjonarne. Jedyne takie miejsce na mapie powiatu myślenickiego z profesjonalną opieką paliatywno-hospicyjną i wsparciem dla osób przewlekle chorych.

Hospicjum Stacjonarne to miejsce dla ludzi nieuleczalnie chorych, którzy z różnych przyczyn nie mogą dłużej mieszkać w swoim domu. Naszym celem jest poprawa jakości życia, złagodzenie cierpienia i zaopiekowanie się osobami, które tego bardzo potrzebują.

Uważność, dbanie o potrzeby chorych, pielęgnacja, rozmowa, wsparcie rodziny chorego –  to główne kierunki naszych działań. Każdy, kto będzie mieszkał w Hospicjum będzie się tu czuł wyjątkowo. Będzie to miejsce pełne miłości do drugiego człowieka.

Hospicjum Stacjonarne

Pierwsze takie miejsce w powiecie myślenickim. Hospicjum Stacjonarne w Wiśniowej rocznie zapewni opiekę ponad 700 osobom, a na co dzień obejmie swoją pomocą ok. 70 pacjentów. Nasze Hospicjum Stacjonarne będzie sprawowało wielodyscyplinarną opiekę medyczną, psychologiczną, duchową i społeczną.

Zakład Opiekuńczo Leczniczy

Zakład Opiekuńczo Leczniczy to miejsce gdzie trafiają osoby, które nie wymagają hospitalizacji, ale ze względu na swój stan zdrowia nie są samodzielne – głównie są to osoby przewlekle chore, z dużymi niepełnosprawnościami czy po ciężkiej chorobie. W ZOL opieka nad pacjentem jest całodobowa i jeśli to możliwe, pomaga odzyskać sprawność przebywającym w nim osobom.

Oddział Opieki Wytchnieniowej

To miejsce, do którego rodziny mogą oddać chorego, aby zregenerować siły i odpocząć, wiedząc, że ich bliski jest pod fachową i serdeczną opieką. Opieka wytchnieniowa zapewnia również wsparcie chorym w stanie długoterminowej choroby, których stan się pogorszył i wymagają leczenia specjalistycznego.

Oddział Rehabilitacyjny

Stacjonarna rehabilitacja wraz z basenem, z której będą mogli korzystać nasi podopieczni, ale nie tylko. Basen będzie również dostępny dla osób z zewnątrz, które wymagają rehabilitacyjnych zabiegów leczniczych.

Chcemy być wsparciem również dla lokalnej społeczności, by dzieci i dorośli mogli szybko uzyskać potrzebną pomoc rehabilitacyjną blisko swoich miejsc zamieszkania.

#ZbudujMyHospicjum!

POMÓŻ nam wybudować Hospicjum Stacjonarne i pomóc tym, którzy już teraz na tą opiekę czekają.

Kwoty jednorazowe:

353 zł – Materiały budowlane (np. 48 sztuk bloczków betonowych, 83 kg stali zbrojeniowej i 1,25 m3 betonu konstrukcyjnego)
148 zł – Materiały opatrunkowe i wyroby medyczne ( np. 14 szt. rękawiczek medycznych, 5x zestawów opatrunkowych, 3x pulsoksymetry, 4x duże preparaty dezynfekujące)
89 zł – Wyposażenie pokoju chorego (np.4x prześcieradła higieniczne, 2x zestawy białej pościeli, 3x wysięgnik – trójkąt do łóżka rehabilitacyjnego, 2xzestaw ręczników)

Wszystkie zebrane środki są przeznaczone na nasze cele statutowe.

Stan surowy otwarty budynku Hospicjum Stacjonarnego

Dzięki wpłatom Darczyńców zebraliśmy już: 1 579 870 zł z 3 750 000 zł

Dzięki ludziom takim jak Ty, dobro niesie się w świat!

Przelew Internetowy

Wybierz kwotę:
Szczegóły Darczyńcy:
Zgody:
Operator płatności:
Przelewy24 Logo

Przelew tradycyjny

Odbiorca:
Beskidzka Fundacja Hospicyjna
Wiśniowa 317
32-412 Wiśniowa

Numer konta:
Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej

Tytuł wpłaty:
Darowizna na cele statutowe

Przelew zagraniczny

IBAN: PL03 8808 0006 0060 0600 8220 0001
SWIFT/BIC CODE: POLUPLPR

Wesprzyj w inny sposób

Książeczka hospicyjna

Ilustrowana książeczka dla dzieci z wzruszającą historią uczącą najmłodszych dobrych wartości.

Licytacje internetowe na Facebook'u

Bierz udział w naszych licytacjach na specjalnej grupie na Facebook’u! Zgarnij tanio perełki, jednocześnie wspierając budowę Hospicjum.

Zobacz, co u nas

To właśnie w tym miejscu rodzi się nadzieja.
Nadzieja na pomoc, wsparcie w chorobie i samotności.
Nadzieja towarzyszenia w trudnych chwilach.
Nadzieja na to, że razem wybudujemy dom pełen miłości i godności w opiece. Dołącz do grona dobrodziejów i zbuduj z nami Hospicjum!
#ZbudujMyHospicjum
___________________________________________________________
Z całego serca dziękujemy za bezinteresowną realizację poniższego materiału filmowego Panu Zygmuntowi Irzykowi
oraz Pani Joannie Rasztęborskiej z Home Art Studio
za przygotowanie wspaniałych wizualizacji wnętrz 🧡.

Nasi przyjaciele